Telefon: 06-94-709-827 | E-mail: admin@altisk-csmindszent.sulinet.hu

  Bemutatkozás

  1956. szeptember 1-jén adták át az intézmény jelenlegi épületét. A korabeli Vas Népében az átadásról szóló tudósításban Vas megye egyik legjobban felszerelt...

  Bővebben...

  Galéria

  Tekintsék meg iskolánk életéről, rendezvényeiről készített képeket, melyek külön-külön albumokban találhatóak. Jó szórakozást!

  Bővebben...

  e-Napló

  Diákjaink érdemjegyeit, tanulási, jelenléti adatait elektronikus naplóban vezetjük. Eléréséhez szükséges adatokat iskolánk biztosítja.

  Tovább az e-Naplóra...

   

   

  Mindszenty József bíborosra emlékeztek

  Mindszenty József születésének 127. évfordulója emlékére

  Kovács Gergely, Mindszenty József- Csehimindszent szülötte, az általános iskola névadója - okleveles posztulátora, alapítványi képviselő érdekfeszítő interaktív előadást tartott, születésének 127. évfordulója alkalmával, a bíboros, hercegprímás gyermekéveiről a településen, gimnáziumi éveiről Szombathelyen. Képekkel, fotókkal, festményekkel mutatta be a Csehimindszenti Mindszenty József Általános Iskola tanulóinak Mindszenty sokrétű, ugyanakkor embert próbáló életét. Elmesélte, Mindszenty édesanyja „Bábi néni” kívánságát, miszerint fiából mindenáron lelki pásztort szeretett volna faragni és így is lett, bár nem könnyű élettel ötvözve.

  A gyerekek hang nélkül hallgatták Kovács Gergely közvetlen előadását, és közben válaszaikkal, kérdéseikkel belefeledkeztek egy csehimindszenti kisdiákból vált zalaegerszegi plébános, veszprémi püspök, majd esztergomi érsek élete „zajos” és olykor fájdalmas történetébe.

  Az előadást követően Fukszberger Imre, polgármester, László Jánosné, iskolaigazgató asszony, Kovács Gergely, a tanulók és a pedagógusok a Mindenszentek Templom előtt, a bíboros mellszobránál, koszorúzással tisztelték meg Mindszenty József lelki pásztori tevékenységének, történelmi múltjának emlékét.

  Hasznos linkek

  Edunet (Tananyag-fejlesztési Alapítvány)
  TTE (Történelemtanárok Egylete)
  ME (Magyartanárok Egyesülete)
  Dráma (Magyar Drámapedagógiai Társaság)
  KTEP (Könyvtárostanárok Egyesülete)
  Ökoiskola
  Parlament
  MÁV menetrend
  Volán

  Hasznos linkek

  TANINFORM
  KIR (Oktatási Hivatal)
  NYME PSZK (Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ)
  E-tanárikar
  ECDL
  EEM (Emberi Erőforrások Minisztériuma)
  Osztályfőnök
  MPT (Magyar Pedagógiai Társaság)
  MTT (Magyar Tehetséggondozó Társaság)

  Letöltések

  © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper