Telefon: 06-94-709-827 | E-mail: admin@altisk-csmindszent.sulinet.hu

  Bemutatkozás

  1956. szeptember 1-jén adták át az intézmény jelenlegi épületét. A korabeli Vas Népében az átadásról szóló tudósításban Vas megye egyik legjobban felszerelt...

  Bővebben...

  Galéria

  Tekintsék meg iskolánk életéről, rendezvényeiről készített képeket, melyek külön-külön albumokban találhatóak. Jó szórakozást!

  Bővebben...

  e-Napló

  Diákjaink érdemjegyeit, tanulási, jelenléti adatait elektronikus naplóban vezetjük. Eléréséhez szükséges adatokat iskolánk biztosítja.

  Tovább az e-Naplóra...

   

   

  Budapesten jártam - Mátyás Bianka írása

   Budapesten jártam

   

    2014. március 1-jén Budapesten jártam, életemben először. Lezsák Sándortól, Országgyűlés alelnökétől, a Mindszenty Társaság elnökétől kaptam egy meghívót februárban, hogy Budapesten, a Parlamentben lehetek március első napján.

   
    Nagy-nagy izgalommal készülődtem már hetekkel az utazás előtt. Még sohasem jártam hazánk fővárosában. Azt mondták, hogy azért kapom a Mindszenty Ösztöndíjat, mert jól tanulok, nem volt gond velem az iskolában és szorgalmasan járok misére.

     László Jánosnénak, iskolánk igazgatójának,  Fukszberger Imre polgármester úrnak és Déri Péter plébános úrnak köszönhetem, hogy feljuthattam Budapestre.          

     Reggel 6 órakor indultunk. A polgármester úrral, feleségével, Magdi nénivel, Déri Péter atyával és a nagybátyámmal együtt utaztunk fel a fővárosba. Az út hosszú volt, de jól telt el. Csodálatos volt Budapest! Láttam a Dunát, a Lánchidat és sok-sok gyönyörű épületet.

     A Parlamentbe érve büszkeség töltött el. Nem akartam elhinni, hogy itt járok az Országgyűlés épületében. Rácsodálkoztam a gyönyörű festett ablaküvegekre, szobrokra, festményekre. Láthattam a koronázási jelképeket: a koronát, a jogart, az országalmát. A Vadász terembe kísértek minket, két órát ültem ott. Beszédeket hallgattunk, fényképeztek, kameráztak minket.  Imi bácsi és a plébános úr is beszédet mondott.  Mikor az előadásoknak vége volt, ki kellett menni az ösztöndíjakért. A Mindszenty Társaság vezetőinek is köszönöm az anyagi elismeréssel járó díjat.

      Nagyon jól telt a hazafelé út. Remélem, hogy eljuthatok még Budapestre. Köszönöm a díjat és a feledhetetlen élményeket!

   

  Csehimindszent, 2014. 03. 16.

   

                                                                                           Mátyás Bianka

                                                                                       5. osztályos tanuló

   

  Hasznos linkek

  Edunet (Tananyag-fejlesztési Alapítvány)
  TTE (Történelemtanárok Egylete)
  ME (Magyartanárok Egyesülete)
  Dráma (Magyar Drámapedagógiai Társaság)
  KTEP (Könyvtárostanárok Egyesülete)
  Ökoiskola
  Parlament
  MÁV menetrend
  Volán

  Hasznos linkek

  TANINFORM
  KIR (Oktatási Hivatal)
  NYME PSZK (Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ)
  E-tanárikar
  ECDL
  EEM (Emberi Erőforrások Minisztériuma)
  Osztályfőnök
  MPT (Magyar Pedagógiai Társaság)
  MTT (Magyar Tehetséggondozó Társaság)

  Letöltések

  © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper