Az '56-os forradalomról és szabadságharcról iskolánkban
"Az 1956-os forradalom és szabadságharc Magyarország népének a sztálinista terror elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca, a 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt.
A budapesti diákoknak az egyetemekről kiinduló békés tüntetésével kezdődött 1956. október 23-án, és a fegyveres felkelők ellenállásának felmorzsolásával fejeződött be Csepelen, november 11-én.
...este Nagy Imre a rádióban közzétette a kormány álláspontját, kihirdette Magyarország semlegességét. Később Mindszenty József rádiónyilatkozata hangzott el, majd Ravasz László, református püspök és más népszerű személyiségek szóltak a megbékélés szükségességéről. Végül este tíz órakor elhangzott a rádióban Kádár János beszéde, melyben a történteket dicsőséges felkelésnek nevezi..."
A Helyi értékek Hetének méltó befejezéseként az iskola tanulói mélyen tisztelegtek az 1956. október 23-án kirobbanó forradalom és szabadságharc emléke előtt egy gyönyörű, ünnepi műsor keretében. Az előadás során, a Himnuszt követően a kis énekkarosok, majd a kis-és nagy diákokból álló verselők, dalolók léptek fel.
Műsoruk rendkívüli érzelemgazdagsága megérintette minden diáktársuk és tanáraik lelkét.
"A rendszerváltás során megváltozott az események hivatalos értékelése. 1989. október 23. óta ez a jeles nap kettős nemzeti ünnep Magyarországon: az 1956-os forradalom kitörésének napja és a Magyar Köztársaság 1989-es kikiáltásának napja."
A fellépő diákok együtt énekeltek, dallal, közös tánccal emlékeztek az 1956-ban, Magyarországon történtekre.
Az '56-os forradalom és szabadságharc emlékére rendezett ünnepségen minden diák és pedagógus jelen volt.
Az ünnepség mélységéből felocsúdva László Jánosné, igazgató asszony büszkén gratulált a Hagyományőrző rajzverseny nyerteseinek és résztvevőinek egyaránt szép munkáikért.