Jelmezek, arcfestés és faragott tökök
az iskola "Tök jó Napján"!
A Halloween ősi hagyományokból kialakult ünnep október 31. éjszakáján. Mára már az egész világon elterjedt a divatja. Magyarországon is így történt. Az egyébként szomorúságra okot adó ünnepet megelőző nap bulizós és játékos hangulatú szokássá vált. Iskolánkban is teljes gőzzel készültek a gyerekek a rendhagyó délutánra.
Egyes népek, közösségek szerint a Halloween a boszorkányok, kísértetek és démonok ünnepe, ezért a tanulók között is fel-fel bukkant egy boszorkány, egy varázsló...csak a képzelet szabott határt. Sokan jelmezt viseltek, maszkot festettek maguknak, egymásnak, és rendkívül tréfás, ijesztő, olykor kifejezetten szép "arcok" születtek.
Halloween napján egyes nemzetek a halottaik előtt tisztelegnek, mások az ünnep megtartásával kinevetik a gonosz halottakat, akik visszatérő vendéggént látogatják a családi portákat. Az idők folyamán minden nép más-más jelentőséget tulajdonított ennek az ünnepnek, a diákok is mindannyian másként készültek és élték meg a napot.
Voltak, akik nem öltöttek jelmezt, viszont a témával kapcsolatos rajzokat, plakátokat készítettek.
Nem véletlen, hogy a kelta eredetű Halloween manapság az eredendően keresztény ünnepekhez ragaszkodó európai országokban is hódít: hajlunk arra, hogy a komor, sötét, félelmetes, ugyanakkor unalmas téli napokat a kelta ősök hagyományait követve fénnyel, meleggel mulatozással űzzük el.
Ennek pedig elmaradhatatlan jelképe a démonűző erejűnek tartott töklámpás: a lámpa és a mécses a fény, a sötétség elleni harc szimbóluma, a gyorsan növő és hamar hervadó növény a tök, pedig a mulandóság jelképe.
Ennek fényében a "Tök jó Napra" rengeteg, csodaszép ép, és faragott tök érkezett.
A rémszoba, amit a diákok nagyon kedvelnek, idén nem nyitotta ki kapuit, de jövőre bizonyára ijesztőbb lesz, mint valaha.